Ostrzegam, jestem zakręcony :)

Mój świat - lost in time

Nie wiem jak to zatytułować :/
admin 04.10.2020

Polecane: autobus reklama

Planując projekt z kimś nowym w sztuce aranżacji wnętrz zawsze staram się pamiętać, że nie chodzi o popisywanie się (choć w tym przypadku zdecydowanie błędem jest unikanie tak negatywnej konotacji), a raczej skupienie się na stworzeniu oryginalna atmosfera i stworzenie czegoś wyjątkowego i odrębnego od tego, co zwykle.

Decydując się na remont swojego domu lub mieszkania i powierzając to zadanie profesjonaliście zawsze pamiętam, że nie chodzi o popisywanie się (choć w tym przypadku zdecydowanie błędem jest unikanie takich negatywnych konotacji), a raczej skupienie się na stworzeniu oryginalny klimat i stworzenie czegoś wyjątkowego i odrębnego od tego, co zwykle.

Widać więc, że obecne trendy w aranżacji wnętrz to nie tylko pokrycie parteru nowymi płytkami, ale zwiększenie już istniejącej przestrzeni. Oczywiście nie dotyczy to mieszkań zlokalizowanych w remontowanych magazynach, gdzie potrzeba ochrony własności intelektualnej jest jeszcze większa.

Niemniej jednak mam nadzieję, że wskazówki zawarte w tym artykule zachęcą ludzi do podjęcia większej liczby obowiązków związanych z zarządzaniem wewnętrznym, porzucenia tradycyjnych sposobów i stworzenia własnego stylu.

Tak naprawdę wiele zależy od stylu, który wybierzemy dla siebie i tego, jak podchodzimy do każdego zadania. Co nam najbardziej odpowiada? Które kolory dobrze do siebie pasują, a które kolidują ze sobą? To sprawa osobista, o której powinien decydować każdy z nas, a nie profesjonalni doradcy.

Obecnie na rynku jest wielu specjalistów, którzy swoje umiejętności nabyli nie w szkole, a po prostu wykonując remonty - pracowali, studiowali i zdobyli doświadczenie remontując inne mieszkania, brak świadectwa szkolnego nie świadczy o braku umiejętności . Możesz też spotkać przeciwieństwo tego pierwszego. Jak je odróżnić? Który wybrać?

Na rynku dominują małe - czasem jednoosobowe zespoły, należy wziąć pod uwagę planowany zakres pracy, czas jaki mamy (wakacje), przyjazd rodziny, dzieci z kolonii, fundusze - większy zespół przeważnie będzie kosztował więcej. Nie radzę zabierać wykonawcy, który przychodzi na rozmowę po „piwie”, gorąco polecam pozbyć się wykonawcy, który już „pije” po rozpoczęciu prac.

Warto się zastanowić, czy materiał kupimy sami, czy powierzymy to zadanie wykonawcy i co on o tym myśli. Zapytaj wykonawcę, jak to widzi, w jakim czasie to zrobi, jakie ma narzędzia - czy ma wszystkie narzędzia, które będą potrzebne do wykonania wszystkich prac, zgodnie z gwarancją (najlepiej pisemną) odmówić zgody na kontrahent, który nie chce niczego spisywać, a zamiast tego podpisze umowę, w której mówi, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby spełnić jego oczekiwania. To umowa, którą będzie spisywał na każdym kroku swojej drogi, a także warto pomyśleć o tym, czy podpiszemy ją, gdy będziemy pijani - dobrze jest spisywać umowę, gdy jesteśmy pijani, bo jeśli będziemy zapisz to przypadkowo, nikomu trudno będzie określić, czy zdecydowaliśmy się coś zrobić, czy nie.

Warto wybrać wykonawcę, który przeprowadzi remont kompleksowo, najlepiej na podstawie wiedzy z pierwszej ręki właściciela domu, a po drugie kogoś, kto przeprowadzi remont poprawnie, najczęściej na podstawie wykonanych przez niego zdjęć lub filmów z lokalu. Warto wybrać wykonawcę, który przeprowadzi remont kompleksowo, najlepiej z pomocą wykonawcy niewidomego, starszego lub niepełnosprawnego ruchowo.

Warto też się zastanowić, czy wybierzemy wykonawcę, który przeprowadzi remont kompleksowo, czy też zrobi to w tradycyjny sposób, najczęściej samodzielnie. Można to zrobić, pytając wykonawcę, jak to widzi, w jakich okolicznościach to zrobi i jakie narzędzia posiada.

Polecane: hydroizolacja betonu

Polecane: chlebaki drewniane

Tagi: dom, aranżacja wnętrz, kolor, projektowanie wnętrz, akcesoria,